O mně

Jitka Konečná

„Vést lidi k sobě samým, ke zdraví a radosti a také odpovědnosti, jak se budu cítit mě naplňuje a přináší radost“

Má cesta k homeopatii, psychosomatice a komplexnímu pohledu na zdraví a nemoc… NE-MOC

 

Již jako malou holčičku mě mimo tančení před zrcadlem bavilo léčit a ošetřovat. Léčila jsem všechny členy rodiny už od útlého věku a nevyjímaje naše zvířata a děti na táborech. Samozřejmě jsem měla na starosti lékárničku naditou léky a odpovědně se o ní starala pod dozorem mého dědečka po kterém mám tuto vášeň. Můj sen byl stát se lékařkou a dělat, co mě tak baví.

Tato vášeň nasměrovala mé kroky ke studiu Střední zdravotnické školy, oboru všeobecná sestra. Od myšlenky studovat humánní medicinu mě tehdy ze všeho nejvíce odradil systém, který jsem vnímala v nemocnicích v rámci praxe zdravotní sestry.  Rozhodla jsem se pro kompromis v rámci medicíny a vybrala si Veterinární a farmaceutickou univerzitu, obor veterinární lékařství.

Po ukončení studia jsem se profesi lékařky naplno věnovala několik let, přesto mě to táhlo zpátky k lidem. Úplný návrat a také obrat nastal v okamžiku, kdy se v naší rodině objevilo vážné onemocnění. To mě přimělo se plně zaměřit na člověka, otevřít oči dokořán a uvidět, co nabízí klasická medicína a její limity při uzdravování člověka jako celistvé bytosti skládající se nejen z těla, ale i z duše (vnímáno jako JÁ).

Objevila jsem a stále objevuji, že existují i jiné možnosti a metody, než zná a uznává klasická medicína, které často efektivně a s minimem nežádoucích účinků pomáhají najít cestu ke zdraví a post-klasická homeopatie je jedna z nich.

Sama na sobě jsem vyzkoušela, a zprvu s velkým překvapením, jak homeopatie působí. Prakticky ihned je to vidět při řešení akutních nemocí, zejména u dětí. Obdivuji její velký a často lidmi neodhalený potenciál v procesu uzdravování chronických nebo stále opakujících se nemocí.

Studovala jsem velmi komplexní homeopatický směr POST-KLASICKÁ HOMEOPATIE na ČESKÉ ŠKOLE KLASICKÉ HOMEOPATIE, jejíž otcem a zakladatelem je Mgr. Pavel Opelka, RHom., který homeopatii vystudoval v Anglii a zasvětil jí celý život.

Zajímám se také o další oblasti, které z mého pohledu ovlivňují a podporují zdraví a celkovou spokojenost člověka: jídlem, které přijímáme, detoxikací a očistou těla, zelenými potravinami, pohybem a tancem, prací s tělem, prací s vnitřním traumatem metodou Birth Into Being, léčením jizev, apod.

Diplom z homeopatie

Osvědčení o registraci ČKKH

Certifikát metody Birth Into Being, Elena Tonetti-Vladimirova