O mně

Homeopat

MVDr. Jitka Konečná, RHom.,      postklasický homeopat

„Pomáhat lidem  je mojí životní vášní“

Má cesta k homeopatii a komplexnímu pohledu na zdraví a nemoc…

Jako malou holčičku mě bavilo všechno, co se točilo okolo léčení a ošetřování. Tato vášeň nasměrovala mé kroky ke studiu Střední zdravotnické školy, oboru všeobecná sestra. Od myšlenky studovat humánní medicinu mě tehdy ze všeho nejvíce odradil systém, který jsem vnímala v nemocnicích v rámci praxe zdravotní sestry.  Rozhodla jsem se pro kompromis v rámci medicíny a vybrala si Veterinární a farmaceutickou univerzitu, obor veterinární lékařství. Po ukončení studia jsem se naplno věnovala této profesi několik let, přesto mě to stále táhlo zpátky k lidem. Úplný návrat a také obrat u mě nastal v okamžiku, kdy se v mé rodině objevilo vážné onemocnění. To mě přimělo se plně zaměřit na člověka, otevřít oči dokořán a uvidět, co nabízí klasická medicína a její limity při uzdravování těla i duše. Objevila jsem a stále objevuji, že existují i jiné možnosti a metody, než zná a uznává klasická medicína, které často efektivně a s minimem nežádoucích účinků pomáhají najít cestu ke zdraví a POSTKLASICKÁ HOMEOPATIE je jedna z nich.

Sama na sobě jsem si vyzkoušela, a zprvu s velkým překvapením, jak může homeopatie efektivně pomáhat. Prakticky ihned je to vidět při řešení akutních nemocí, zejména u dětí. Její největší a často lidem neznámý potenciál je schopnost řešit a pomáhat uzdravovat lidi s chronickými nemocemi.

Existuje několik homeopatických škol, které učí různé směry. Já si velmi intuitivně vybrala POSTKLASICKOU HOMEOPATII, jejíž otcem a zakladatelem je Mgr. Pavel Opelka, RHOm., který studoval homeopatii v Anglii a zasvětil jí celý život a velmi úspěšně ji rozvinul a stále rozvijí. Jsem absolventkou ČESKÉ ŠKOLY KLASICKÉ HOMEOPATIE, velmi úspěšného homeopatického směru ve které se dále vzdělávám.

Zajímám se také o další oblasti, které z mého pohledu ovlivňují a podporují zdraví a celkovou spokojenost člověka: jídlem, které přijímáme, detoxikací a očistou těla, zelenými potravinami, pohybem a tancem, prací s tělem, prací s vnitřním traumatem metodou Birth Into Being, léčením jizev, apod.

Diplom z homeopatie

Osvědčení o registraci ČKKH

Certifikát metody Birth Into Being (Elena Tonetti)