Homeopatická léčba

Homeopatická léčba a její přednosti

Předností homeopatické léčby je absence nežádoucích účinků, které se běžně vyskytují při braní chemických léčiv a schopnost zasáhnout příčinu nemoci  a tím uzdravit tělo a s ním spojenou duši, které jsou jako dvě spojené nádoby. Homeopatická léčba nepotlačuje příznaky jako klasické léky, dělá přesný opak, uvolňuje, nechává projevit a odejít, tedy v našem moderním světě tomu říkáme vyléčit. Západní medicína tento algoritmus nezná a proto potlačuje signály těla, které nám říkají, že není něco v pořádku, mluví k nám. My se můžeme rozhodnout, zda našemu tělu a jeho signálům budeme naslouchat nebo ho tlumit a nutit ho k vysílání dalších a radikálnějších signálů a z více částí našeho těla.

Homeopatická léčba pracuje na principu harmonizace organismu, dokáže jít k psychickým problémům a jejich projevům na/ve fyzickém těle na rozdíl od běžných léků. Pokud homeopat umí pracovat s psychosomatikou, pak má ještě přesnější obraz ohledně onemocnění nebo zdraví člověka a může také přesněji zacílit.

 

Homeopatika se vyrábí z přírodních zdrojů a jejich otisk/informace/se naváže na cukerný nosič. Získávají se z rostlin, zvířat, minerálů, kovů a dalších prvků  periodické tabulky a také z nemocných tkání. Poté se ředí. Nejčastěji používané ředění (potence)  je centisimální, označuje se CH, čte se „céhá,“ a představuje setinu množství, která se přednáší dál.